Panorama Poznania PZF Wielkopolska
Polski Związek Filatelistów
Okręg Wielkopolski
Polski Związek Filatelistów
Okręg Wielkopolski
Polski Związek Filatelistów
Okręg Wielkopolski
Polski Związek Filatelistów
Okręg Wielkopolski

Aktualności

Pokaz Filatelistyczny w Lesznie

Zarząd Koła PZF „Spinko” w Lesznie zaprasza na wernisaż Pokazu Filatelistycznego z cyklu: „Duchowni więcej i mniej znani” pt. Ojciec Marian Żelazek i jego motto „Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć”, który odbędzie się 3 kwietnia 2018 roku o godzinie 10:00 w Kaplicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie, przy ul. Kiepury 45. W przypadającą w tym roku 100. rocznicę urodzin o. Mariana Żelazka, sylwetkę polskiego zakonnika, misjonarza, lekarza trędowatych i więźnia obozu hitlerowskiego w Dachau przybliży ks. mgr Piotr Tomaszewski.

Kolega Zdzisław Glapiak omówi wciąż żywe słowa zawarte w książce „Duchowni w Dachau” — wspomnienia z przeżyć około dwóch tysięcy księży w obozie koncentracyjnym, którą wydał o. Albert Z. Urbański — karmelita. Prelegent przypomni sylwetki osobiście znanych mu księży, którzy doczekali się wyzwolenia obozu Dachau przez Amerykanów 29 kwietnia 1945 roku, a których imię noszą leszczyńskie ulice: ks. Sylwestra Marciniaka oraz ks. Teodora Korcza.

Pokaz trwać będzie do 12 kwietnia br. w kaplicy szpitalnej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie przy ul. Kiepury 45, w godzinach odwiedzania chorych.

Sekretarz Koła
Grzegorz Antoniak