Panorama Poznania PZF Wielkopolska
Polski Związek Filatelistów
Okręg Wielkopolski
Polski Związek Filatelistów
Okręg Wielkopolski
Polski Związek Filatelistów
Okręg Wielkopolski
Polski Związek Filatelistów
Okręg Wielkopolski


Młodzieżowe Koło Filatelistyczne przy M-GOK w Borku Wlkp.

Młodzieżowe Koło Filatelistyczne działające przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Borku Wielkopolskim liczy ośmiu młodych filatelistów. Spotykają się oni dwa razy w miesiącu w siedzibie Ośrodka.

Od 2011 roku członkiem Koła jest Szymon Krawiec. Trzy razy reprezentował już Okręg Wielkopolski PZF podczas finałów Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego, które odbywały się w Gnieźnie (2014 r.), Nałęczowie (2015 r.) i Krzeszowie 2016 r.). Podczas finału w Nałęczowie otrzymał srebrną Młodzieżową Odznakę Honorową PZF, a w Krzeszowie w swojej grupie wiekowej zajął II miejsce.

Sz. Krawiec pod kierunkiem opiekuna Koła opracował eksponat „Polska i Polacy w czasie II wojny światowej 1939–1945”. Eksponat składa się z 48 kart i jest podzielony na siedem części. Był on już prezentowany na wielu wystawach krajowych: w Warszawie, Chojnowie, Świętochłowicach, Kamiennej Górze, Głogowie, Iławie, Koszalinie, Łodzi, Wrocławiu i Lesku oraz międzynarodowych: w Głogowie, Szombathely (Węgry) i Brześciu (Białoruś). Najcenniejszym wyróżnieniem, jakie otrzymał ten eksponat, jest medal duży pozłacany (najwyższy, jaki może otrzymać eksponat młodzieżowy) zdobyty na XXI Ogólnopolskiej Wystawie Filatelistycznej w Warszawie w 2014 roku.