Panorama Poznania PZF Wielkopolska
Polski Związek Filatelistów
Okręg Wielkopolski
Polski Związek Filatelistów
Okręg Wielkopolski
Polski Związek Filatelistów
Okręg Wielkopolski
Polski Związek Filatelistów
Okręg Wielkopolski


Aktualności

Gostynianie na wystawie filatelistycznej w Częstochowie

W dniach od 14 do 16 listopada 2017 roku w Częstochowie czynna była Okręgowa Specjalizowana Wystawa Filatelistyczna „Częstochowa 2017” — 15 lat Klubu „Czenstochoviana”. Ekspozycję jednoekranową zorganizowano w sali konferencyjnej Archiwum Państwowego w Częstochowie. Swój eksponat zatytułowany „Czekam na list od Ciebie Klementyno” zaprezentował Andrzej Dudek, jedyny na tej wystawie przedstawiciel Okręgu Wielkopolskiego PZF. Otrzymał on za swój zbiór dyplom w randze medalu pozłacanego.

W czwartek, 16 listopada, gostyńscy filateliści z Koła PZF im. Wacława Boratyńskiego zorganizowali wyjazd na wystawę. Wzięło w niej udział 19 osób. W częstochowskim archiwum spotkaliśmy się m.in. z: Edwardem Kubicą — komisarzem wystawy, Jackiem Kupczykiem — przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Wystawy, Adamem Kęstowiczem — prezesem Koła nr 1 PZF w Głogowie i wiceprzewodniczącym Sądu Koleżeńskiego Zarządu Głównego PZF. Wymieniliśmy się spostrzeżeniami na temat prezentowanych eksponatów oraz aktualnych problemów w polskiej filatelistyce.

Po obejrzeniu wystawy i odebraniu eksponatu uczestnicy wyjazdu udali się na zwiedzanie Częstochowy. Obejrzeliśmy Muzeum Produkcji Zapałek przy ul. Ogrodowej oraz Sanktuarium Jasnogórskie.

Jako organizator wyjazdu pragnę serdecznie podziękować częstochowskim gospodarzom za miłe przyjęcie i opiekę nad naszą grupą.


Wystawa w Częstochowie Wystawa w Częstochowie Wystawa w Częstochowie Wystawa w Częstochowie Wystawa w Częstochowie
Tekst: Andrzej Dudek
Fot.: Robert Czub