Panorama Poznania PZF Wielkopolska
Polski Związek Filatelistów
Okręg Wielkopolski
Polski Związek Filatelistów
Okręg Wielkopolski
Polski Związek Filatelistów
Okręg Wielkopolski
Polski Związek Filatelistów
Okręg Wielkopolski

Aktualności

Opłatek u gostyńskich filatelistów

Członkowie Koła Polskiego Związku Filatelistów im. Wacława Boratyńskiego w Gostyniu rok 2017 rozpoczęli tradycyjnie od spotkania opłatkowego. Odbyło się ono 13 stycznia w sali miejscowego Domu Dziennego Pobytu. Gośćmi spotkania byli m.in.: ksiądz prałat Artur Przybył, Robert Marcinkowski – starosta gostyński, Renata Ignasiak – sekretarz Gminy Gostyń, Monika Bielka – właścicielka salonów meblowych „Mirage”, Robert Czub – dyrektor Muzeum w Gostyniu, Marek Banaszak – prezes Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu, Marek Komorowski – właściciel Drukarni „Real” w Gostyniu, Kazimierz Wołodźko – naczelnik Urzędu Pocztowego Gostyń Poznański 1.

Po odśpiewaniu kolędy i przełamaniu się opłatkiem, prezes gostyńskiego Koła PZF w formie ustnej i elektronicznej przedstawiła sprawozdanie z działalności za 2016 rok. Przypomniał, że miejscowi filateliści w minionym roku zorganizowali rekordową liczbę czterech wystaw: ekspozycję „PRL i RWPG na znaczkach pocztowych” – w czasie „Nocy Muzeów”, „1050. rocznica chrztu Polski” (prezentowana od 15 kwietnia do 11 maja w kościele farnym w Gostyniu i od 3 czerwca do 2 sierpnia 2016 roku w gostyńskim Muzeum), „Gostyńscy filateliści w Lesku” (prezentowana w od 7 do 10 września w Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku) i „Listonosz czy doręczyciel? (zorganizowana od 10 października do 12 listopada w gostyńskim Muzeum z okazji Dnia Znaczka i Światowego Dnia Poczty).

Członkowie Koła byli też w 2016 roku czynnymi wystawcami na wystawach konkursowych, m.in. na Międzynarodowej Wystawie Filatelistycznej „Głogów 2016”. Z tej okazji zorganizowaliśmy dwudniowy wyjazd na Palmares. Uczestniczyliśmy w Krajowej Wystawie Filatelistycznej „Varsoviana 2016. W drodze ku niepodległości 1916–1918” i Krajowej Wystawie Filatelistycznej „Dolny Śląsk-Oława-Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016”.

Jednym z ostatnich punktów spotkania opłatkowego było omówienie planów działalności gostyńskiego Koła na rok bieżący, w którym przypada jubileusz 60-lecia istnienia Koła. Ustaliliśmy datę wystawy – będzie to kwiecień.

Podczas spotkania goście z uznaniem wyrażali się o dokonaniach Koła, życząc gostyńskim filatelistom tak owocnej pracy w 2017 roku oraz wszelkiej pomyślności. Zapewnili też o swoim wsparciu kolejnych przedsięwzięć gostyńskiego Koła PZF.


Tekst: Andrzej Dudek
Fot.: Robert Czub