Panorama Poznania PZF Wielkopolska
Polski Związek Filatelistów
Okręg Wielkopolski
Polski Związek Filatelistów
Okręg Wielkopolski
Polski Związek Filatelistów
Okręg Wielkopolski
Polski Związek Filatelistów
Okręg Wielkopolski


Aktualności

Marek Zbierski został sędzią FIP

Z wielką przyjemnością informujemy, że Kolega Marek Zbierski, po uzyskaniu pozytywnej oceny swojej pracy sędziowskiej podczas Światowej Wystawy Filatelistycznej PHILATAIPEI 2016 (Tajpej, Tajwan, 21–26.10.2016), w wyniku jednomyślnej decyzji Zarządu FIP został przyjęty do grona jurorów FIP w zakresie filatelistyki tematycznej.

Poniżej prezentujemy pismo Sekretarza Generalnego FIP potwierdzające przyjęcie Kolegi Marka Zbierskiego w poczet sędziów FIP, kilka zdjęć z jego pracy w Tajpej oraz krótką notkę kol. Ryszarda Prange, będącą komentarzem do tego nadzwyczaj miłego wydarzenia.


Pismo FIP Marek Zbierski w Tajpej
Pismo Sekretarza generalnego FIP Jurorzy w towarzystwie władz FIP
Marek Zbierski w Tajpej Marek Zbierski w Tajpej
Część zespołu sędziów klasy tematycznejOd lewej: Aleksandar Krstić (Serbia), Ari Muhonen (Finlandia) i Marek Zbierski (Polska)
z medalami wystawy PHILATAIPEI 2016
(fot. J. R. Moreno)


Jedno mogę powiedzieć na pewno. To właściwy człowiek na właściwym miejscu. W pełni zasłużył na to wyróżnienie; zasłużył wieloletnią pracą, samokształceniem. Nie można też zapominać o wpływie środowiska. Pomogło mu uczestnictwo w „poznańskiej szkole tematycznej”, której jest współtwórcą – wielogodzinne dyskusje, twórcze spory, wspólne wyjazdy na wystawy światowe. Nie bez znaczenia był kontakt z najlepszymi tematykami europejskimi przy ekranach wystawowych, m.in. w Essen, Bukareszcie, Wiedniu, Maladze czy Lizbonie.

Żeby oceniać innych, samemu powinno się umieć wykonać dobry eksponat. Marek Zbierski nie musi się wstydzić swoich dokonań w tej mierze. Zbudował kilka eksponatów, w tym tematyczny (zdobywając trzykrotnie złoty medal na wystawach światowych oraz tytuł Mistrza Europy), z historii poczty, dwa jednoekranowe, a także otrzymał złote medale na wystawie światowej w klasie literatury za książkę o polskich taryfach pocztowych.

Marek pojechał na wystawę światową do Tajpej, by bez kompleksów (świadomy swojej wiedzy i umiejętności) wypełnić aspirancki staż. Miał za sobą praktykę w ocenianiu eksponatów na wystawach polskich oraz współpracę z sędziami niemieckimi i holenderskimi na wystawach za granicą. Oceniony został bardzo pozytywnie przez lidera grupy sędziów klasy tematycznej i na tej podstawie FIP nominował go na jurora w klasie tematycznej.

Gratuluję.

Ryszard Prange