Panorama Poznania PZF Wielkopolska
Polski Związek Filatelistów
Okręg Wielkopolski
Polski Związek Filatelistów
Okręg Wielkopolski
Polski Związek Filatelistów
Okręg Wielkopolski
Polski Związek Filatelistów
Okręg Wielkopolski


Koło Miejskie PZF w Lesznie

Leszczyńscy filateliści zapisują kolejne karty związane z historią miasta Leszna

Rada Miejska Leszna uchwaliła, że rok 2024 jest Rokiem Jana Metziga z okazji 220. rocznicy jego urodzin. Filateliści tę kartę historii zapisali na znaczku i kartce pocztowej, która 29 lutego weszła do obiegu w nakładzie 250 sztuk. Jest także okolicznościowy datownik ze zmienną datą stosowany w Urzędzie Pocztowym Leszno 1 od lutego od 31 grudnia 2024 roku.

- Wszystkie walory filatelistyczne powstały we współpracy z władzami miasta Leszna — podkreśla Lech Woźny, prezes leszczyńskiego Koła Polskiego Związku Filatelistów.
- Już teraz zachęcamy do zapamiętania daty 6 czerwca, bo tego dnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się konferencja naukowa poświęcona Janowi Metzigowi i z tej okazji zostanie otwarte specjalne stoisko pocztowe, w którym można będzie nabyć walory filatelistyczne związane między innymi z historią Leszna.

Znaczek, kartę pocztową i datownik okolicznościowy z wizerunkiem Jana Metziga zaprojektowała architekt Alina Samolewska. Osoby zainteresowane filatelistycznymi nowościami odsyłamy do stoik w Poczcie Polskiej Leszno 1.

W marcu z inicjatywy dyrekcji MBP ukażą się także znaczek, karta pocztowa, datownik i folder poświęcony 90. rocznicy urodzin Stanisława Grochowiaka, zaprojektowane przez artystę plastyka Wojciecha Akuszewskiego.


2024 - rok Jana Metziga 2024 - rok Jana Metziga
2024 - rok Jana Metziga 2024 - rok Jana Metziga

Podejmujemy także temat cyfrowej rewolucji w filatelistyce, pokaz filatelistyczny kryptoznaczków leszczyńskich filatelistów zaprezentowaliśmy 10 lutego 2024 r. na spotkaniu wymiennym w Poznaniu. Swoje klasery kryptoznaczków zaprezentowali Bartosz Bizukojć. Krzysztof Miedziński, Grzegorz Tuliszka i Lech Woźny.


Justyna Rutecka, Lech Woźny